ZIELONA BAZA ROWEROWA KOLEJNY PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ NASZE STOWARZYSZENIE

Dofinansowano ze środków Programu ”Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie.

 

Zielona baza rowerowa znajduje się w Zawoi Wełczy. Jest to miejscowość położona w Beskidach u stóp Babiej Góry w gminie Zawoja. Bazę zorganizowano na skwerku edukacyjnym prowadzonym przez Zawojskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych. To dobre miejsce, ma dogodny dojazd. Jadąc drogą wojewódzką nr 957 od Białki w kierunku Jabłonki, skręcamy w prawo w kierunku Wełczy. Po przejechaniu jednego kilometra skręcimy w prawo w kierunku Jaworskiego i praktycznie jesteśmy na miejscu.
Po krótkim odpoczynku możemy wyruszyć na szlak rowerowy. W bezpośrednim sąsiedztwie Bazy przebiegają dwa z sześciu wyznaczonych, oznakowanych i opisanych szlaków rowerowych.
Co więcej, w Paśmie Jałowca, z którym graniczymy z gminą Stryszawa również przebiegają szlaki rowerowe. W niektórych miejscach szlaki obu gmin mają punkty styczne, zatem jeżdżący rowerami „przeskakują” z jednego szlaku na drugi.

Dlaczego warto odwiedzić Zieloną bazę rowerową?

Jest to przyjazne miejsce dla turystów przemierzających na rowerach górskie szlaki rowerowe jak również dla tych, którzy dotrą tu samochodem z rowerami na bagażniku.
Zapraszamy turystów indywidualnych i grupy zorganizowane.
Do dyspozycji gości trzy zadaszone wiaty mogące pomieścić łącznie 50 osób. Można pod nimi spożyć posiłek, przeczekać deszcz w razie deszczowej pogody, odpocząć po wyczerpującej jeździe na trudnych trasach górskich.
Rowery można bezpiecznie postawić na stojakach. Jest stanowisko do ich mycia.
W małym drewnianym budynku można zagotować wodę na kawę czy herbatę i przyrządzić posiłek.

 

Dodaj komentarz